EO-kilpailu alkaa torstaina 27.7 eläinlääkärin tarkastuksella, harjoituksilla ja avajaisilla. Perjantaina 28.7 käydään joukkukilpailukarsinnat, lauantaina 29.7 ovat yksilökarsinnat ja sunnuntaina 30.7 kilpaillaan sekä joukkue- että yksilöfinaalit. Lisätietoa kilpailusta ja linkki maksulliseen livestreamiin osoitteessa: http://www.eo2017.it/en/.

Suomalaiset EO-joukkuekilpailussa

Team Finland Small 1

  1. Annina Myllyaho & parson Elmo JAU
  2. Virpi Koski & jackru Rumba P-HAU
  3. Terhi Helaja & shelam Räyhis KOTKA
  4. Ira Mikkanen & shelam Carma MAH

Team Finland Small 2

  1. Eerika Pasanen & parson Pinna HAU
  2. Sari Puusaari & parson Sulo RIMA
  3. Timo Puusaari & parson Free RIMA

Team Finland Small 3

  1. Hanna-Lena Väätäjä & borter Lisbet TORKK 
  2. Sari Mikkilä & shelam Sumu LAGU
  3. Iina Asunta &  shelam Xenon HAU  

Team Finland Medium 1

  1. Jonna Keskitalo & Kuura K-PKK
  2. Sanni Kariniemi & shelam Stig P-HAU
  3. Ville Liukka & espves Ronja HAU
  4. Jade Erkko & espves Esso BAT

Team Finland Medium 2

  1. Jonna Kannisto & shelam Nana HSKH
  2. Sami Oksa & koohon Lex HAU
  3. Päivi Männistö-Rahunen & shelam Kisu PIRKU
  4. Otto Niinikoski & koohon Rooney JAU

Nordic Power Medium

  1. Mika Kangas & espves Börje OKK
  2. Kaisa Tsäro & shetlam Lizzi EST
  3. Gerda Zemaityte & shetlam Lu LIT

Team Finland Large 1

  1. Janita Leinonen & borcol Fu LAW
  2. Juha Orenius & borcol Gaia CITYB
  3. Pasi Kangas & borcol Wiu HPSK
  4. Jaakko Suoknuuti & borcol Dao LAW

Team Finland Large 2

  1. Santtu Stenberg & borcol Rai Rai TSAU
  2. Juha Orenius & borcol Rhea CITYB
  3. Niina-Liina Linna & borcol Pulmu NAS
  4. Niina-Liina Linna & borcol Rei NAS

Team Finland Large 3

  1. Timo Sutinen & borcol Diego ACE
  2. Niina-Liina Linna & borcol Thor NAS
  3. Marjanne Karjalainen & borcol Tero P-HAU
  4. Kim Kurkinen & belpag Zorro RIMA

EO2017 Suomen edustusjoukkue
 
MINIT
Annina Myllyaho & parson Elmo JAU
Virpi Koski & jackru Rumba P-HAU
Ira Mikkanen & shelam Carma MAH
Terhi Helaja & shelam Räyhis KOTKA
Sari Mikkilä & shelam Sumu LAGU
Sari Puusaari & parson Sulo RIMA
Timo Puusaari & parson Free RIMA
Hanna-Lena Väätäjä & borter Lisbet TORKK 
Iina Asunta &  shelam Xenon HAU       
 
MEDIT
Sanni Kariniemi & shelam Goa P-HAU
Sanni Kariniemi & shelam Stig P-HAU
Taina Airaksinen ja kesvil Tuua ACTIV
Jade Erkko & espves Esso BAT
Sami Oksa & koohon Lex HAU
Jonna Kannisto & shelam Nana HSKH
Otto Niinikoski & koohon Rooney JAU
Päivi Männistö-Rahunen & shelam Kisu PIRKU
Mika Kangas & espves Börje OKK
Jonna Keskitalo & Kuura K-PKK

MAKSIT
Janita Leinonen & borcol Fu LAW
Juha Orenius & borcol Gaia CITYB
Pasi Kangas & borcol Wiu HPSK
Jaakko Suoknuuti & borcol Dao LAW
Santtu Stenberg & borcol Rai Rai TSAU
Juha Orenius & borcol Rhea CITYB
Niina-Liina Linna & borcol Pulmu NAS
Niina-Liina Linna & borcol Rei NAS
Timo Sutinen & borcol Diego ACE
Niina-Liina Linna & borcol Thor NAS
Marjanne Karjalainen & borcol Tero P-HAU
Kim Kurkinen & belpag Zorro RIMA