Agilityvalmentajakurssi - tasot 1 ja 2

Koulutus- ja valmentajajärjestelmän kehityshanke (KOVAKE) uudistaa valmentajan urapolun, ensimmäiset pilottikurssit käynnistyvät talvella 2018-2019. 

Agilityvalmentajakurssi - taso 3

Valmentajakoulutuksen taso 3 toteutetaan yhteistyössä Varalan Urheiluopiston kanssa 2019. 

Lisätietoja: koulutus-tmk (at) agilityliitto.fi

Vuosikurssi 2016-2017 valmistuneet valmentajat: 

Marianne Asikainen, TSAU, Piikkiö
Marika Blom, LAU, Lappeenranta
Lea Heiskanen, HU-PU, Siilinjärvi
Nina Hänninen, HU-PU, Kuopio
Kirsi Kokkonen, TOP, Lemi
Ari Korteniemi, LÄNSK, Pello
Milja Kunnas-Grönholm, NODO, Oitti
Miia Luukkainen, NODO, Tervekoski
Henna McIntosh, LAU, Lappeenranta
Mari Mäkelä, I-HAH, Helsinki
Annika Nisonen, TOP, Lappeenranta
Johanna Raki, HAMSK, Hamina
Christina Råstedt, LÄGI, Tammisaari
Tiia Söderholm, AST, Espoo
Katja Valkki, VAS, Vaasa
Tiina Wikström, PORSK, Hinthaara

Vuosikurssi 2014-2015 valmistuneet valmentajat: 

Huittinen Anne, Ylinen, PIRKU
Hyvärinen Hanna, Kangasala, TAMSK
Jokinen Asko, Littoinen, TSAU
Kokkonen Sampo, Lemi, SATA
Kokkonen Tuija, Mikkeli, MAH
Lahikainen Marja, Mikkeli, MAH
Lehtonen Sanna, Helsinki, HSKH
Lukkarinen Jari, Hammaslahti, JOA
Lukkarinen Heini, Lappeenranta, LAU
Lukkarinen Mari, Kitee, SAVPK
Mesiranta Tero, Tampere, TAMSK
Männistö-Rahunen Päivi, Lempäälä, PIRKU
Parviainen Anna, Ylöjärvi, LAKKE
Ruokonen Juha, Kirkkonummi, KKK
Räsänen Salme, Kajaani, HIFI

Vuosikurssi 2012 valmistuneet valmentajat: 

Karstunen Janne, Helsinki, BAT
Katainen Harri, Kuopio, SWAU
Kerminen Petteri, Pori, WECA
Keskievari Noora, Kirjala, LAW
Kujala Juha, Raisio, TSAU
Kurkinen Kim, Hämeenlinna, RIMA
Kärnä Julia, Jyväskylä, POPDOG
Laamanen Mia, Lohja, HAU
Lindell Marja-Liisa, Siuntio, KKK
Linna Niina-Liina, Jorvas, ACE
Linna Teemu, Jorvas, ACE
Liukka Ville, Helsinki, HAU
Manner Nina, Luoma, HAU
Orenius Juha, Vantaa, CITYBELGIT
Orenius Anna, Vantaa, CITYBELGIT
Parviainen Maiju, Lapua, LAKKE
Rannikko Timo, Luoma, CITYBELGIT
Savikko Seppo, Otalampi, HAU
Strömberg Tero, Sastamala, TAMSK
Suomalainen Jari, Riihimäki, RIMA
Tienhaara Jari, Kiviniemi, KAS
Vuorela Lotta, Ryttylä, RIMA
Wessman Sami, Lahti, P-HAU